Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Recenzja programu Wise Care 365 PRO

Dzięki akcji organizowanej przez portal instalki.pl udało mi się zdobyć 6 miesięczną licencję na pełną wersję programu do naprawy i optymalizacji systemu Wise Care 365 PRO. Poniżej jego recenzja wraz z moją oceną.

Instalacja jest bardzo prosta, więc nie będę jej opisywał. Po uruchomieniu programu wita nas samouczek, w którym można wybrać wygląd (5 różnych skórek, łącznie 18 do wyboru w późniejszych ustawieniach) i język interfejsu oraz prezentujący najważniejsze funkcje.

Po jego zakończeniu pojawia się okno główne (na zdjęciu po wybraniu skórki „Happy Easter” 🙂 ) :

wise care 365 pro - motywy

Interfejs programu jest czytelny, więc każdy po kilku chwilach opanuje korzystanie z niego. Można go podzielić na 3 elementy: górny pasek zawierający skróty do 5 kategorii i pasek po prawej stronie przedstawiający nasz awatar i nazwę użytkownika, a pod nimi skróty do tych samych opcji, które możemy znaleźć w odpowiednich kategoriach na górze, tutaj jednak są pokazane oddzielnie. Reszta interfejsu to miejsce, w którym przedstawiane są ogólne parametry naszego komputera. Dużym plusem jest dobrze wykonana polska wersja językowa, chociaż 2-3 razy zdarzyło mi się zobaczyć komunikat po angielsku.
Podczas korzystania z opcji programu interfejs ulega zmianie: jest podzielony na dwie części. Węższy pasek po lewej pokazuje dostępne funkcje, a reszta okna to obszar, na którym wykonują się operacje.

Przejdźmy do oceny działania poszczególnych funkcji Wise Care 365. Na potrzeby tej recenzji będę używał opcji programu zgodnie ich kolejnością w poszczególnych kategoriach na górnym pasku.

Pierwsza zakładka Kontrola PC jest widoczna zaraz po uruchomieniu programu. Skrywa ona w sobie wszystkie najważniejsze opcje programu: wykrywa zagrożenia prywatności i niepotrzebne pliki. Ocenia również komputer w skali 1-10. Jak widzicie na screenie, mój PC dostał wysoką notę 8,6 🙂 Przed usunięciem plików pojawia się pytanie o chęć zrobienia kopii zapasowej systemu i dla bezpieczeństwa lepiej ją zrobić, chociaż mi się nie przydała. Po skasowaniu wszystkich zbędnych rzeczy ocena naszego komputera wzrasta do 10 punktów.

wise care 365 pro - przed użyciem

Powyżej ocena komputera sprzed użycia „Kontroli PC”, a niżej po jej wykonaniu:

wise care 365 pro - po użyciu

 

Po kliknięciu przycisku Czyszczenie rejestru ujrzymy 4 opcje:

 • Czyszczenie rejestru – usuwa zbędne wpisy z rejestru.
 • Czyszczenie podstawowe – usuwa pliki tworzone przez inne programy (np. przeglądarki) i system. Trochę mu to zajmuje – w moim przypadku usuwanie trwało ok. 45 minut, ale w tym czasie można używać innych opcji.
 • Czyszczenie zaawansowane – nie jest dokładnie napisane, co usuwa, ale po skanowaniu znalazł trochę plików z przeglądarki i kilku programów oraz pliki tymczasowe. Widocznie ta opcja jest uzupełnieniem wcześniejszej.
 • Odchudzanie systemu – usuwa m.in. edytory IME obcych języków (np. chiński, koreański) i multimedia, które znajdziemy w systemie po jego instalacji. Przed tym działaniem program tworzy punkt przywracania systemu, aby w razie problemów można było przywrócić skasowane pliki.

wise care 365 pro - Czyszczenie rejestru

 

Kolejna zakładka dotyczy Optymalizacji systemu. Po kliknięciu w nią mamy 5 opcji:

 • Optymalizacja systemu – włącza lub wyłącza różne ustawienia systemu w celu przyspieszenia Windowsa.
 • Defrag dysku – opcja defragmentująca twardy dysk. Nie testowałem, bo nie miałem tyle czasu.
 • Defrag rejestru – podobna do poprzedniej, tylko, że w tym przypadku defragmentowany jest rejestr systemu. Również nie testowałem.
 • Programy startowe – tutaj można włączyć lub wyłączyć programy i usługi uruchamiające się przy starcie systemu Windows.
 • Menu kontekstowe – w tym dziale można usunąć zbędne funkcje z menu kontekstowego.

wise care 365 pro - optymalizacja systemu

 

Przedostatni przycisk Ochrona prywatności zawiera 4 opcje dotyczące bezpieczeństwa naszego komputera:

 • Ochrona prywatności – usuwa z systemu ślady naszej aktywności.
 • Wymazywanie dysku – usuwa już usunięte pliki, aby nie było możliwości ich odzyskania.
 • Niszczarka plików – pozwala na wybranie plików i usunięcie ich w taki sposób, aby ich odzyskanie nie było możliwe.
 • Generuj hasło – tutaj możemy sprawdzić, jak silne są używane przez nas hasła oraz na wygenerowanie silnych haseł z użyciem wybranych przez nas znaków o określonej długości. Pierwszy raz spotykam się z taką rzeczą w jakimkolwiek programie.

wise care 365 pro - ochrona prywatności

 

Ostatni kategoria Narzędzia Wise skrywa w sobie skróty do 6 dodatkowych mini programów, które możemy pobrać oraz do jednego, który jest gotowy do uruchomienia.

wise care 365 pro - narzędzia

 

Wise Memory Optimizer ,bo to on jest dostępny bez pobierania pokazuje statystyki zużycia pamięci RAM oraz pozwala na zwiększenie jej wolnej przestrzeni.

wise care 365 pro - memory optimizer

 

 

Wise Care może posłużyć również do robienia kopii zapasowych systemu lub samego rejestru oraz ich późniejszego przywracania.

wise care 365 pro - kopia zapasowa

 

Z obserwacji wnioskuję, że jeśli chcemy szybko i ogólnie użyć programu, wybieramy „Kontrola PC”, a jeśli wolimy dokładnie zarządzać naszym systemem i mamy na to czas to wykorzystujemy do tego cztery pozostałe przyciski z górnej części interfejsu.

Przy niektórych opcjach napisano, że zmiany będą możliwe dopiero po ponownym uruchomieniu komputera. Nawet, jeśli używamy funkcji, przy której nie ma takiej uwagi, zalecam ponowne uruchomienie, aby wprowadzone przez program zmiany mogły się lepiej zastosować w systemie.

 

PODSUMOWANIE

Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z efektów użycia programu Wise Care 365. System przyspieszył, co najbardziej widać po szybkości otwierania okien i programów. Samo uruchomienie Windowsa trwało tylko 25 sekund (według licznika, który wyskoczył w jego trakcie).

Uważam, że to doskonały program jak najlepiej spełniający swoją funkcję – naprawia i optymalizuje system operacyjny. Polecam go wszystkim, którzy chcieliby przyspieszyć swój komputer i rozwiązać problemy występujące w ich Windowsie. Jedynym brakiem, jaki w nim zauważyłem to brak odinstalatora programów oraz nieusuwanie zbędnych plików z kilku programów np. GG, ale to drobiazgi w porównaniu do tego, co już potrafi.
Cieszę się, że jeszcze przez pół roku mogę używać wersji PRO. A później? Pozostaje zakup pełnej wersji lub… jej pobranie 😉

 

Pełną wersję programu Wise Care 365 można zakupić za 126,36 zł TUTAJ (licencja na rok obejmująca 3 komputery)

Darmowa wersja (mniej funkcjonalna od PRO) do pobrania  TUTAJ

 

Pytania dotyczące programu Wise Care 365 PRO proszę kierować w komentarzach pod tą recenzją. Na wszystkie postaram się odpowiedzieć.

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+