Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Podręczny śrubokręt 10-w-1 z Aliexpress – Recenzja

Narzędzia przydają się w każdym domu. Biorąc pod uwagę, jak wiele otaczających nas rzeczy jest skręcana śrubkami, posiadanie śrubokrętu jest wręcz wymagane. A najlepiej kilku, a nawet kilkunastu, bo w różnych przedmiotach znajdziemy śrubki o rozmaitych łebkach. Rozwiązaniem na pełną szufladę tego typu narzędzi może być zestaw typu „kilka-w-jednym”, w którym wymieniamy tylko końcówki. W tej recenzji przedstawię śrubokręt 10-w-1, który można nabyć na Aliexpress za $2.

Oryginalny produkt?

Najczęściej w przypadku produktów kupowanych na „chińskim Allegro” mamy do czynienia z rzeczami nieoznaczonymi znakami producenta tzw. „no-name’ami”. W tym przypadku jest inaczej. Prezentowany przeze mnie śrubokręt ma na sobie logo JACKLY. Na jego opakowaniu znajdziemy adres strony internetowej www.jakemy.com, po której odwiedzeniu dowiadujemy się, iż jest to firma produkująca narzędzia. Co prawda, nie udało mi się znaleźć posiadanego narzędzia na ich witrynie, ale zauważyłem inne mające bardzo podobną budowę, po czym wnioskuję, że mój śrubokręt również jest ich produkcji, tylko już go wycofali ze sprzedaży.

Jeśli to Was jeszcze nie przekonało to mam inny powód, by sądzić, że recenzowany przedmiot jest oryginalny. Na jego opakowaniu znajduje się naklejka ze zdrapką, pod którą jest ukryty kod. Jego wpisanie na tej stronie umożliwia sprawdzenie, czy zakupione narzędzie nie jest podróbką. Po pierwszym wpisaniu mojego kodu otrzymałem informację, że nie był on nigdy przedtem używany. Na drugi dzień znów go sprawdziłem, przy czym otrzymałem komunikat z datą i godziną poprzedniego wykorzystania. Dla pewności wpisałem też kilka przypadkowych kodów, na które system reagował informacją o ich braku w bazie. To pozwala mi wierzyć, że otrzymałem oryginalne narzędzie firmy JAKEMY.

Rozpakowanie

Śrubokręt z Aliexpress - opakowanie przód

Podręczny śrubokręt 10-w-1 otrzymałem w plastikowym, niezabezpieczonym przed otwieraniem blistrze. W środku oprócz rękojeści i 9 końcówek (10-w-1 w nazwie tyczy się widocznie ilości elementów w opakowaniu) jest również kawałek tektury, na którym w języku angielskim, chińskim oraz za pomocą obrazków przedstawiono najważniejsze informacje, zalety i instrukcje użytkowania. Niby te informacje nie są mi szczególnie potrzebne, ale to miło, że producent nie ograniczył się tylko do swojego rodzimego języka.

Śrubokręt z Aliexpress - opakowanie tył

Czas skupić się na śrubokręcie. Jest on w całości wykonany z metalu, który w mojej ocenie jest naprawdę dobry jakościowo. W większości jest on pomalowany na niebiesko, ale w jednym miejscu już od otrzymania prześwituje srebrny kolor, więc nie wiem, jak długo błękitna farba się tutaj utrzyma. Jego rozmiar to 11,3 cm.
Na boku znajdziemy uchwyt podobny do stosowanych w długopisach i pozwalający przypiąć narzędzie do paska, spodni itp.
Wnętrze śrubokrętu jest puste, ale nie wynika to z oszczędności. Po odkręceniu przykrywki nad uchwytem otrzymujemy dostęp do przestrzeni, która w domyśle służy do przechowywania końcówek. Jest ich 9. Każda z nich ma długość 2,85 cm i jest oznaczona odpowiednim symbolem oraz cyframi.

Śrubokręt z Aliexpress - końcówki | bity

Użytkowanie

Po włożeniu jednego z bitów do rękojeści całość ma 12,85 cm. Końcówki mają w sobie umieszczone magnesy, przez co „przyciągają się” do metalowego wnętrza otworu. Warto zaznaczyć, że bit nie siedzi sztywnie na swoim miejscu i nawet delikatne poruszenie śrubokrętem powoduje jego obijanie się o ścianki miejsca, w którym jest umieszczony. Nie zauważyłem jednak, aby przeszkadzało to w czasie użytkowania narzędzia. Do jego wyjęcia potrzeba odrobiny siły, więc myślę, że nie trzeba się martwić o samoczynne wypadanie.
Wracając jeszcze do magnesów, bardzo ułatwiają pracę wyciągając odkręcone śrubki. Były one dla mnie sporym zaskoczeniem, ponieważ nie spodziewałem się ich obecności w tym przedziale cenowym.

Produkt JAKEMY wygodnie trzyma się w ręku dzięki jego grubości (4,5 cm), domyślam się jednak, że metalowe wykonanie może być wadą w przypadku spoconych rąk. Może z myślą o takich przypadkach obudowa w kilku miejscach została pokryta „kratką” zapewniającą pewniejszy chwyt.

Śrubokręt z Aliexpress - rękojeść | rączka

Po skończonej pracy końcówki możemy schować do wnętrza rękojeści. Jest ono na tyle pojemne, że bez problemu i zbytniego układania zmieści w sobie 8 bitów, a po kilku potrząśnięciach, gdy w środku odpowiednio się ułożą, włożymy wewnątrz wszystkie 9 sztuk.

Śrubokręt z Aliexpress - budowa

Podsumowanie

Opisywany powyżej podręczny śrubokręt 10-w-1 pozytywnie mnie zaskoczył. Zaczynając od świetnego designu i wykonania, poprzez magnesy w końcówkach i wygodzie użytkowania, a na jego oryginalności kończąc. Dodając do tego niską cenę – $2 – w mojej ocenie otrzymujemy produkt doskonały, który przerósł moje oczekiwania dwukrotnie 🙂 Mam nadzieję, że Wasza opinia będzie podobna. Chętnie się z nią zapoznam w komentarzach. W nich również możecie zadawać pytania na temat recenzowanego przedmiotu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+