Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ocena strony prawo-jazdy-360.pl

Prawo jazdy to dokument bardzo ułatwiający życie. Możliwość osobistego kierowania samochodem otwiera przed człowiekiem wiele możliwości. Pojechanie do pracy, zakupy czy drugi kraniec kraju bez konieczności szukania kierowcy czy czekania na środki transportu publicznego daje poczucie wolności i niezależności. Jego zdobycie nie należy jednak do najłatwiejszych. Przed ochotnikami kilka miesięcy nauki, których zakończeniem są dwa egzaminy – teoretyczny i praktyczny. W tym wpisie przedstawię stronę prawo-jazdy-360.pl, która moim zdaniem bardzo pomaga w przygotowaniu się do pierwszego z nich.

Dostrzegam dwa sposoby na przygotowanie się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Pierwszy z nich to czytanie książek przeznaczonych do tego celu. W nich znajdziemy większość potrzebnych nam informacji. Dla uzupełnienia wiedzy warto też zapoznać się z kodeksem drogowym.
Drugi sposób jest jednak o wiele łatwiejszy, a przy tym bardziej optymalny pod kątem zdawania egzaminu. Dzięki ogólnodostępnym pytaniom każdy może się z nimi zapoznać i uczyć się rozwiązując próbne testy.

Spośród serwisów oferujących dostęp do wszystkich pytań egzaminacyjnych wybrałem prawo-jazdy-360.pl. Dlaczego akurat ten? Głównymi czynnikami była ilość opinii użytkowników na Facebooku (obecnie prawie 2800) i uzasadnienie każdej odpowiedzi odpowiednim cytatem z kodeksu drogowego. Dzięki temu przy rozwiązywaniu testów nie tylko zapamiętujemy poprawne odpowiedzi, ale także dowiadujemy się, dlaczego akurat ona jest poprawna.

Dwa pierwsze testy można wykonać za darmo, co pozwala na zapoznanie się z funkcjonowaniem strony. Za dalszy dostęp do pytań musimy zapłacić odpowiednią cenę uzależnioną od ilości dni, na które chcemy wykupić dostęp. Ja skorzystałem z wariantu 20 zł za 3 miesiące, co uważam za rozsądną cenę. Po zakupie możemy przystąpić do dalszego rozwiązywania testów.

Szata graficzna jest prosta, więc korzystanie z serwisu nie powinno sprawić nikomu problemu. Jest on responsywny, co powoduje, że jego użytkowanie na urządzeniach mobilnych jest wygodne. Właśnie z tego powodu nie korzystałem z aplikacji, która jest oferowana na systemy Android i iOS.
Przyczepić się mogę do budowy podstrony, na której odpowiadamy na pytania, ponieważ prawie wcale nie przypomina układu, z jakim spotkamy się na egzaminie państwowym. Nie warto się również przyzwyczajać do uruchamiania filmików poprzez ich kliknięcie – na oficjalnym teście takiej wygody nie ma.

Wygląd to jednak sprawa drugorzędna przy funkcjonalności. prawo-jazdy-360 daje nam dostęp do wszystkich (1949 na dzień dzisiejszy) pytań, jakich możemy się spodziewać na egzaminie w WORDzie. Każde z nich zawiera identyczne zdjęcia/filmy, jak te oficjalne, chociaż są w gorszej jakości. Do każdego pytania jest również przypisana wartość punktowa zgodna z oryginalną.
Według zapewnień twórców baza pytań jest ciągle aktualizowana, więc nie musimy się obawiać o jej stan.

prawo-jazdy-360 - pytania

Po rozwiązaniu testu zostaje wyświetlony nasz wynik oraz informacja o tym, czy udało się zdać. Niezależnie od tego możemy podejrzeć swoje odpowiedzi, aby przekonać się, na które pytania udzieliliśmy dobrej/złej odpowiedzi. W zrozumieniu każdej z nich ma nam pomóc cytat z kodeksu drogowego.

prawo-jazdy-360 - odpowiedź

Pod nim są wyświetlane łączne statystyki postępu nauki z podziałem na ilość poznanych pytań oraz procentowym udziałem dobrych i złych odpowiedzi.

prawo-jazdy-360 - postęp nauki

W zakładce STATYSTYKI znajdziemy dokładniejsze zestawienia przedstawiające ilość rozwiązanych testów i udzielonych odpowiedzi z podziałem na dni oraz wyrażony w procentach stopień kursów z wynikiem pozytywnym i negatywnym. Tutaj możemy też zapoznać się z każdym pytaniem oraz sprawdzić, ile razy i jak na nie odpowiadaliśmy.

prawo-jazdy-360 - statystyki

Wadą serwisu, o której muszę wspomnieć jest to, że czasami w jednym teście trafiamy na powtarzające się pytania. Na szczęście nie jest to nagminne – na 161 rozwiązanych przeze mnie kursów zdarzyło się to może 10, max 15 razy.

Oprócz dostępu do pytań strona prawo-jazdy-360 może być cennym źródłem nauki dzięki dokładnym opisom znaków drogowych i postaw osób kierujących ruchem oraz udostępnieniu pełnej wersji kodeksu drogowego. Oprócz tego znajdziemy tu informacje o zasadach zdawania prawa jazdy i nadchodzących zmianach w jego zdobywaniu.

Nie mogę napisać, że jest to najlepszy serwis oferujący dostęp do wszystkich pytań egzaminacyjnych,bo nie testowałem innych tego typu. Mogę go jednak polecić, ponieważ dla mnie spełnia swoją funkcję w 100%, oferuje dodatki takie jak uzasadnienia odpowiedzi czy statystyki oraz jest łatwy i bezproblemowy w obsłudze. Dla mnie był (bo już zdałem 😉 ) bardzo pomocnym narzędziem do nauki, za które opłacało się zapłacić. Chyba zgodzicie się ze mną, że lepiej wydać 20 złotych tutaj niż 32,50 zł na powtórny egzamin w przypadku niezdania za pierwszym razem?

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+